PAPIRUS
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

O projekcie

Głównym celem międzynarodowego projektu PAPIRUS jest promowanie, wdrożenie i walidacja innowacyjnych rozwiązań służących do osiągnięcia zrównoważonego budownictwa za pomocą wprowadzenia nowego procesu zamówień publicznych, których przedmiotem jest dostarczenie materiałów do remontu i wznoszenia budynków, które charakteryzowały będą się innowacyjnością oraz blisko zerowym zużyciem energii.

W projekcie PAPIRUS zaangażowani są reprezentanci sektora publicznego, który odpowiada za istotną proporcję ogółu istniejących budynków w Europie. Sektor publiczny ma stać się istotnym czynnikiem pobudzającym i dającym wzór do transformacji rynku w kierunku bardziej wydajnych produktów, budynków i usług.

Czytaj więcej >>>

Projekt PAPIRUS (ang. Public Administration Procurement Innovation to Reach Ultimate Sustainability - Innowacyjne rozwiązanie przetargowe administracji publicznej dla osiągnięcia celów w pełni zrównoważonego rozwoju) jest jednym z pilotażowych projektów w zakresie przetargów publicznych na innowacyjne rozwiązania (PPI). Projekt ten jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji (CIP).


 

Jednym z zadań projektu PAPIRUS jest prowadzenie działań szkoleniowych w zakresie zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania. Głównym celem tych działań jest:

  • podniesienie świadomości dotyczącej korzyści płynących z przetargów publicznych na innowacyjne rozwiązania;
  • przeszkolenie pracowników odpowiedzialnych za przygotowywanie przetargów i udzielanie zamówień w całej Europie w zakresie właściwej realizacji zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania.

 

Niniejszy materiał szkoleniowy został opracowany w ramach projektu PAPIRUS z myślą o wszystkich uczestnikach zamówień publicznych w Europie, którzy planują wziąć udział w realizacji zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania i wyciągnąć wnioski z doświadczenia zdobytego w trakcie realizacji tego projektu w odniesieniu do zasad, na których oparte są takie zamówienia. Materiał ten dostępny jest w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim i polskim.

Przewodnik wyjaśnia, czym jest przetarg publiczny na innowacyjne rozwiązania, a także przedstawia korzyści, zasady i etapy jego realizacji oraz wnioski wyciągnięte z projektu PAPIRUS. Dlatego też dokument ten stanowi nie tylko teoretyczny opis wytycznych, ale również praktyczny zestaw wskazówek, które mogą być przydatne dla przyszłych zamawiających.

Konsorcjum projektu PAPIRUS ma nadzieję, że niniejszy przewodnik przybliży Państwa do zrealizowania przetargu publicznego na innowacyjne rozwiązania. 

Przeczytaj "Zamówienia publiczne dotyczące innowacyjnych rozwiązań w sektorze budowlanym - Rekomendacje z projektu PAPIRUS"

 

Partners

Tecnalia OSLO KOMMUNE  Landratsamt Enzkreis ATC TORINOgeticaa SESTAO BERRI 2010 SOCIEDAD ANONIMA ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.