PAPIRUS
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

O projekcie

Głównym celem międzynarodowego projektu PAPIRUS jest promowanie, wdrożenie i walidacja innowacyjnych rozwiązań służących do osiągnięcia zrównoważonego budownictwa za pomocą wprowadzenia nowego procesu zamówień publicznych, których przedmiotem jest dostarczenie materiałów do remontu i wznoszenia budynków, które charakteryzowały będą się innowacyjnością oraz blisko zerowym zużyciem energii.

W projekcie PAPIRUS zaangażowani są reprezentanci sektora publicznego, który odpowiada za istotną proporcję ogółu istniejących budynków w Europie. Sektor publiczny ma stać się istotnym czynnikiem pobudzającym i dającym wzór do transformacji rynku w kierunku bardziej wydajnych produktów, budynków i usług.

Czytaj więcej >>>

Wzrost innowacyjności gospodarki jest najprostszym i najskuteczniejszym środkiem zwiększania jej konkurencyjności. Jednym z głównych celów projektu PAPIRUS jest promowanie innowacji przy użyciu nowego podejścia do zamówień publicznych. 

Zamówienia publiczne powinny stymulować innowacje poprzez tworzenie popytu na innowacyjne produkty, usługi i technologie.  Może się to odbywać w szczególności poprzez wykorzystanie procedury dialogu konkurencyjnego, metody opisu przedmiotu zamówienia za pomocą wymagań funkcjonalnych oraz właściwego, opartego nie tylko na cenie doboru kryteriów oceny ofert.  

Zgodnie z zasadami dobrych praktyk, Konsorcjum projektu PAPIRUS rozpoczęło okres informowania potencjalnych dostawców przed oficjalnym ogłoszeniem procedury przetargowej. W 2014 r. odbyło się pięć warsztatów-konsultacji rynkowych w Turynie, Oslo, Bilbao, Enzkreis oraz w Brukseli. 

Warsztaty te miały na celu poinformowanie potencjalnych dostawców o swoich oczekiwaniach oraz przy współpracy z nimi określane były m.in możliwości oraz rozwiązania, które mogłyby przyczynić się do uzyskania oczekiwanych w budynkach demonstracyjnych wyników. 

Zainteresowani uczestnicy mogli uzyskać więcej informacji o projekcie, budynkach demonstracyjnych a także we współpracy z innymi uczestnikami bądź Partnerami projektu przyczynić się do opracowania specyfikacji zamówienia i wymogów formalnych. 

 

 

ffew PB160004

defe qqq

Więcej informacji o warsztatach rynkowych zorganizowanych w ramach projektu PAPIRUS można znaleźć w angielskiej wersji językowej strony w zakładce "Market events"  >>>

Partners

Tecnalia OSLO KOMMUNE  Landratsamt Enzkreis ATC TORINOgeticaa SESTAO BERRI 2010 SOCIEDAD ANONIMA ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.