PAPIRUS
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

O projekcie

Głównym celem międzynarodowego projektu PAPIRUS jest promowanie, wdrożenie i walidacja innowacyjnych rozwiązań służących do osiągnięcia zrównoważonego budownictwa za pomocą wprowadzenia nowego procesu zamówień publicznych, których przedmiotem jest dostarczenie materiałów do remontu i wznoszenia budynków, które charakteryzowały będą się innowacyjnością oraz blisko zerowym zużyciem energii.

W projekcie PAPIRUS zaangażowani są reprezentanci sektora publicznego, który odpowiada za istotną proporcję ogółu istniejących budynków w Europie. Sektor publiczny ma stać się istotnym czynnikiem pobudzającym i dającym wzór do transformacji rynku w kierunku bardziej wydajnych produktów, budynków i usług.

Czytaj więcej >>>

Przedmiotem przetargu ogłoszonego w ramach projektu PAPIRUS są technologie/rozwiązania, które w dużej mierze wpływają na wydajność energetyczną budynków. Są to rozwiązania:

  • zmniejszające ilości strat ciepła poprzez ocieplenie budynku;
  • zmniejszające straty ciepła w zimie oraz nasłonecznienie w czasie lata - okna;
  • które zapewniają dobrą jakość naturalnego światła dziennego;
  • które przechowują energię cieplną zwiększającą komfort cieplny;
  • prefabrykowanych paneli o niskiej emisji CO2. 

Czytaj więcej>>>

Partners

Tecnalia OSLO KOMMUNE  Landratsamt Enzkreis ATC TORINOgeticaa SESTAO BERRI 2010 SOCIEDAD ANONIMA ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.